>ateş

>

koca ağaçların altında ahşap masalar, temmuzun ortasında polar giydirecek kadar serin bir hava, güneşin zayıflayan ışıkları yüksek ağaçların arasından güçlükle sızıyor, masada nefis mezeler, sohbet giderek koyulaşıyor. gecenin sonuna doğru restoranın bahçesinde büyük bir ateş yakılıyor. masalarda oturanlar pervaneler gibi ateşe çekiliyor. soğuk bardakları tutmaktan üşümüş ellerini çıtırtılarla yanan ateşe doğru tutup ısıtırken, herkes büyülenmiş gibi. içlerinden biri ateşi ilk bulanın yaşadığı şaşkınlıktan söz ediyor, gürül gürül yanan bir ateşi izlemek dünyanın en güzel şeyi diyor bir başkası. zayıflamasın diye etraftan toplanan kuru dallar sürekli ateşi besliyor. mutlu yüzlere vuran kızıl ışıkta herkes çok ama güzel görünüyor.
not: bir haftadır sapanca’da idim. baska fotograflar da (daha buyuk kullanabileceklerim) olacak. herkese selamlar.
Advertisements

5 thoughts on “>ateş

  1. >hoşgeldin:) yaz ortasında üşümek ne güzel di mi? ben de tatilde uludağ’a çıktım ve güneşin altında tir tir titredim. bu arada çok mutluydum. dağa taşınalım biz ya:)

  2. >elektra,sen de hoşgeldin :) gercekten cok guzeldi, polar öyle iyi geldi ki, bütün gece ateşin karşısında olmaktan is koktu fena halde ama olsun. dağa taşınmak da süper fikir :)şule,aslında sapanca diyip duruyorum ama büyük derbent’te kaldık, sapanca’ya cok yakın. fotografları da koydum şimdi. arzu,aynen öyle. mars çok depresif bi yere benziyo bi yandan, bilemedim :)ekmekci kız,aksamları epey serin oluyordu evet, bi de ağaçlık, çimenlik, sakin bi yerdi.fotolardan seçmeler yukarıda.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s