>hediye işini büyüttüm!

>bahsetmişimdir, hediye vermenin hastasıyım :) kişiye özel şeyler olsun diye uğraşıyorum. bir arkadaşıma nicedir aradığı bir filmi bulup mesela, ona özel bir DVD kapağı tasarlamak, çok eski bir türk filmi olduğundan yönetmeni, yapım yılı gibi bilgileri internetten bulup, kapağına koymak vs. daha önce de bir başkası için doğduğu yılın (1966) şarkılarını, olayları, ünlü isimlerinin yer aldığı bir dergi hazırlamıştım, konu 60’lı yıllar olunca çok eğlenceli olmustu hazırlaması, filmler, müzikler… bir başkası için de çok sık kullandığı komik bir cümlenin yer aldığı bir karikatürünü çizip (kendim çizmedim de resmini bir fotograf programında karikatüre dönüştürdüm) bir kupa üzerine baskı yaptırdım vs. -kendisi solak oldugundan, kupa elindeyken karikatür dışa baksın diye fotoğraf içe doğru basıldı (yani sağ elini kullanan biri için iç oluyor, ama solak için dış. neyse, karışık anlattım biliyorum ama o derece kişiye özel oluyor yani hediyeler, onu diyorum)

o doğumgününde hediye konusu açılınca bunlardan da konusulmustu, meğer ordaki davetlilerden biri not etmiş bunu. geçen telefonum çaldı -köşe yazarı gibi oldu, “bakın beni arayan kimdi :P- o doğumgününde tanıştığımız kız, erkek arkadaşının doğumgünü için özel bir hediye aradığını, ona yardımcı olup olamayacağımı sordu. ben de hemen atladım, -hevesli miyim neyim?- “oluuur, sen bana özelliklerinden, neleri sevdiginden bahset, ben de bir düşüneyim” dedim. neyse uzun e-mailleşmeler ve müzakereler sonucu bir şeyler planladık. şimdi içinden fotoğraf geçen şarkılar arıyorum. epeyce bi sey buldum ama bazıları pek güzel degil, daha fazla sayıda şarkı içinden seçme yapmak istiyorum. sizin aklınıza geliyor mu fotoğraflı şarkı (mirkelam’ın “bi fotoğraf çekinebilir miyiz?i var mesela, the cure’un pictures of you’su vs.)

böyle işte, tam bir ıvır zıvır insanı olarak bu aralar peşinde olduğum iş bu.

neo
the haute couture hediye danışmanı

*resim red bubble’dan:

http://www.redbubble.com/people/mrana/art/1603937-2-gifts-girl

Advertisements

13 thoughts on “>hediye işini büyüttüm!

  1. >Ne kadar zevkli aslında, bu tür hediyeler gerçekten özel ve anlamlı.Şarkı düşündüm ama fotoğraflı aklıma gelmedi, Cem Karaca’nın Resimdeki Gözyaşları var ama fotoğraf sözcüğü yok, ne güzel şarkıdır o da.Neyse onu benim doğum günü hediyem için kullanırsın artık :))

  2. >yanni, face in the photograph, ringo starr, photograph, barış manço, kol düğmeleri (bir resmin kalmış bende, hani siyah kazaklıııı…)bilmem ki neolitik hanım’cığım bu araştırma işinde kimse senin eline su dökemez.sevgiler.not: bulduğun hediyeler muhteşem!

  3. >”fotoğraf”lı değil ama akla ilk şu gelir:o kadar sevdim ki resmini işte bugün konuştu benle yorulmuştum çalışmaktan karda uzun yürüdük senlegeceleri resmine baktımolanları anlattımseni bir görsem diye diyeuyudum yağmurun sesiyle………….

  4. >Ben de aramanın hastasıyım:) İşte bulduklarım:Aşkın- Kaç fotoğraf eder ömrünPilli Bebek- Fotoğraf (Siyah Beyaz)Baha- Sararmış fotoğraflarGökhan Kırdar- FotoğraflarNazan Öncel- Yanyana fotoğraf çektirelimTuğba Ekinci- Yüzyılın Kadını (hehe:)Kesmeşeker- Tut beni düşmedenSezen Aksu- İstanbul hatırası (İçinde fotoğraf sözcüğü geçmese bile direkt bir fotoğrafı anlatan o güzel şarkı:) Sezen Aksu- KavaklarBergen- Elimde duran fotoğrafınYeni Türkü- Sesler Yüzler SokaklarBulutsuzluk Özlemi- Cezaevinde Bayram GörüşmesiSelamlar,

  5. >Sevgili Neolitik Hanım,Bir zamanlar ben de sizin gibiydim bu hususta… Artık yoruldum. Demek ki size başvuriciiiz gerektiğinde, anlaşıldı!..

  6. >serpil,gercekten de zevkli bi iş, sizin de önerilerinizle epey bir şarkı buldum. liste son halini alınca koyacagım sayfaya. senin dogumgünün ne zamandı bakayım ? :)…peri,daha önce ayn şeyi düşünenler olmuş, içinden fotoğraf geçen şarkılar diye birkac tane ingilizce liste buldum, onlara bizden birkaç şarkı ekleyecegim. şimdi 12 şarkılık bir liste oldu, hepsini dinliyorum dünden beri, en ideal sıralamayı bulmam lazım. bizim işte o da önemli :)teşekkürler önerilerin için, listede seninkilerden biri de var….remed,ben de çok severim o şarkıyı, ama “hüzünlü yerli şarkı kontenjanından” baska bi şey seçtim. arkadaşta pek “yeni türkü dinleyen” profili yok da……aslı,sagolasın, süper bir öneri :)…teyzen,cem karaca’ya karar veremedim, pek hüzünlü, bakalım. teşekkürler. …arzu,ne çok şarkı bulmuşsun, çok saol. …metin bey,yorulunmasın, biraz dinlenilip yeniden heveslenilsin :)her zaman beklerim, büyük zevkle hazırlarım hediyeyi ya da fikir veririm. …aslı,iyi dedin, roll alıyor ama biriktirmiyorum artık, eski sayılarda belki de vardır fotograflı şarkılar.

  7. >elektra,bayılırım bu şarkıya, içinde resim geçen ne çok türk sanat müziği şarkısı varmış….gülçin,bu şarkı da tam bir klasik, bana biraz fazla hüzünlü gelir ama resimli şarkılar listesinde olmalı tabiy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s