>neolitik hanım 2 yaşında!

>
ikinci yılı bitmiş, üçten gün almaya başlıyormuş bu küçük neolitik hanım.. “yazayım dedim” diye başladığı ilk yazıdan bugüne, 208 yazı olmuş. kimi diğerlerinden daha fazla yorum almış (bkz kedili yazılar, file olayı başlıklı yazı ve de seyahat yazıları). ara ara yazmaktan uzaklaşır gibi olmuş ama uzun bir süre sayfayı güncellemezse içinin rahat etmediğini fark etmiş. kediler, kitaplar, abur cuburlar, seyahatler, kalemler, defterler, filmler, makaronlar, kurabiyeler ve arkadaşlar oldukça da yazmaya devam etmeye kararlıymış…

neolitik hanım için ne dediler?

fena değil yalnız benim son romanım hakkında atıp tutmuş biraz, enteresan.. millet bayıldı halbusi.
orhan pamuk

sıkışınca hemen “badem miyav dedi -yok ne diycekti!- badem patisini yaladı, badem şişko, badem ormanda on kaplan gücünde” diye yazıveriyor. ben olmasam blogu okunmaz ha doğru dürüst, üstelik bu ara bana light mama veriyo, hiç begenmiyorum kendisini, gırrr!
badem

hayatımdaki kadınlardan birinin jane austen oldugunu iddia eden bir yazı yazmış idi, o vesileyle haberim oldu. biz ingilizlere hayran bir hali var, hoş tabiy. kraliçe’yi de haberdar etsem, “bir neolitik hanım var, bizim memleketin hastası” diye, çaya davet eder belki de sevinir kızcayız.
colin firth

geçen nefis türk şarabı corvus’u açmış -türk şarapçılığı da bir noktaya geldi sevgili okurlar- paris’teki gençlik günlerimi düşünüyordum. birden telefon çaldı, bakın beni kim aradı: neolitik hanım! hani şu blogların yükselen yıldızı. kendisine “gel” dedim, “bizde yaz, daha çok okurun olur”, “yok” dedi, “ben böyle mutluyum.” ben böyle insanları seviyorum.
ertuğrul özkök

ha biliyorum, şu neolitik hanım, oyunculuğum abartılıymış, bana gıcık oluyormuş, bir sürü laf, kıskanıyor beni şekerim!
juliette binoche

benim gibi yazmak istiyor biliyorum, aslında neden olmasın, kedisi var, tuhaf şeylere merakı da..
haruki murakami

Advertisements

13 thoughts on “>neolitik hanım 2 yaşında!

  1. >çok yaşa neo! çok yaşa! akşam yazını arçil’le birlikte okuduk. çok nefis yazmış, diyip durdu. pek hoşuna gitti, çok güldü:) gerçekten eğlenceli olmuş neolitik hanım’cığım.daha uzun uzun burada ol, hep ol!sevgiler.

  2. >sanem,çok teşekkürler. …metin bey,ıncık cıncık şeyler insanı olarak o pastacıkları uygun bulmuştum sayfaya, ama siz madem çikolatalı pasta diyorsunuz, seneye dev bir çikolatalı pasta sözüm olsun :)…ekmekci kız,sen de çok yaşa :) hep yazmayı ben de istiyorum, rehavete kapılmazsam yazarım gibi geliyor. …serpil,teşekkür ederim, benim de niyetim yazılara devam etmek, ara ara konu sıkıntısı çekmiyor diyilim ama olucak o kadar :)…peri,demek arçil’le okudunuz, çok mutlu oldum, begenmesine de ayrıca çok sevindim :) selamlarımı ilet kendisine. sevgiler…elektra,”öyle miyiiim” diye şımarayım biraz :) sen de iyi ki varsın :)…gülçin,teşekkürler gülçincigim :)…teyzen,eğlenceli bulduğuna sevindim :) daha da çeşitlendirmek mümkündü aslında ama fazla da uzamasın dedim. …şuleciğim,teşekkürler, sen de iyi ki okuyorsun :)

  3. >Neo harika yazıyorsun, iyi ki yazıyorsun. Kutlu olsun mutlu olsun, nice senelere canım. Bu arada her yazdığını büyük bir keyifle okuyup çok değerli bir hazine gibi kenarda tutuyorum ve Böcük’le de paylaşıyorum, haberin ola. O kim dersen benim eşim. :)

  4. >güneşli günler,çok teşekkür ederim kutlama için, bu ara ihmal ettim yorumları biraz, ama geç de olsa yazmak istedim, çok seviniyorum böyle güzel şeyler duyunca “hazine gibi” demissin, mahcup ettin beni :) böcük’e de selamlar. …aysema,çok teşekkürler, bakalım “nice yıllar” boyunca yazacak mıyım, ben de merak ediyorum? :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s