>feliz de cumpleaños señora neolitik!*

>

aslında yine düşük profilli bir dogum günü geçireyim istiyordum ama dedim haydi yazayım bloga. zati blog çevrelerinde akrep olduğum biliniyor (bir ara burçlarla ilgili hafiften dalgasını geçen yazılar alıntılamıştım bloga, bkz terazinin hüznü kitabı) ,

doğum günümün bu sene haftasonuna denk gelmesine sevinmedim değil, ofiste yapılan kutlamaları sevmiyorum pek, aslında küçük bir yer ama genelde “günaydın-iyi akşamlar”‘dan öteye gitmediğimiz insanlarla bir pastanın başında buluşmak sahte geliyor. o yüzden arkadaşlarla küçük kutlamalar yapıyoruz. bu sene erken başladık, şu anda masanın üzerindeki ilk hediyeme bakıyorum: minik bir kurdun kemirdiği yeşil elma şeklindeki saate :) bugün fırtına bey’le kitap fuarı’na gittik, bir sürü kitap aldı bana (peri, senin bahsettiğin bir çizgi roman vardı ya, julia, onun dört maceralık bir cildini aldık, en çok ona sevindim :) yarın bir arkadaşım güzel bir kahvaltı hazırlama sözü verdi. akşama fırtına bey yemek yapıcakmış. annemler belki yine trt fm’den şarkı isterler benim için. pazartesi gecesi dışarı çıkacağız kızlarla. kutlamalar üç gün üç gece sürecek yani :P

internette dogum günü haikusu aradım ama bir şey çıkmadı, onun yerine doğum günüyle ilgili birkaç muzip cümle buldum:

“Genç kalmanın sırrı dürüst yaşamak, yavaş yemek ve yaşınız hakkında yalan söylemektedir.” Lucille Ball (Amerikalı aktris)

“Diplomat, bir kadının doğum gününü her zaman hatırlayan yaşını ise asla hatırlamayan kişidir.”
Robert Frost (Amerikalı yazar)

“Yaşlılar herşeye inanır; orta yaşlılar herşeyden şüphe eder; gençler herşeyi bilir.”
Oscar Wilde (İrlandalı yazar)

Karınızın doğum gününü hatırlamın en iyi yolu, bir kez unutmaktır.”
H.V. Prochnow (Amerikalı yazar)

*İspanyolca “Mutlu yıllar Neolitik Hanım”

Advertisements

12 thoughts on “>feliz de cumpleaños señora neolitik!*

  1. >deminden beri düşünüyorum, neolitik'ciğime hediye olaraktan bir haiku yazayım, diye. cık… olmuyor. sahiden, iyi ki doğmuşsun neo! sahiden sevgiler sana!* atlatma haber'li olan mı, yoksa inkar edilen suç'lu olan mı?

  2. >"Mutluluk size gelmez, siz mutluluğa gidersiniz"Bugünlerde pek bi düştüm klişelere, siz bana bakmayın Neolitik Hanımcığım. Mutluluk dediğiniz nedir ki, köleniz olsun sizin o! Çok yaşayın siz ve dolu dolu yaşayın.

  3. >peri,bilmez miyim, çok zor iş haiku yazmak. yıllar önce çok sıkıldığım bir derste sonbaharla ilgili bi tane yazmıştım, sanki fena da olmamıştı ama kaybettim (bir haiku'ya ne yakışan bi şey kaybolmak :)doğum günü kutlaman için çok teşekkür ederim.*inkar edilen suç'lu olan. …şule,çok teşekkürler şuleciğim, dediğin gibi neşeli bi yaş olsun inşallah :)…ekmekçi kız,sayende erken başlayan kutlamalar bu akşamki kızlar buluşmasıyla sona eriyor. çok teşekkürler, benden de sevgiler, öpücükler….metin bey,klişe mlişe, bence doğru demiş kim demişse :) çok sağolun güzel dilekleriniz için. …aslı hayvanı,evek pis bir akrebim ben ;)…serpil,hep neşe dilekleri oldu bu sene, inşallah gerçekleşir, teşekkür ederim :)

  4. >elektracığım,çook teşekkür ederim :) ben de senin doğumgününü ekmekçi kız hanfendi'nin malikanesine bıraktığım notla kutlamış idim, gözden kaçtıysa hatırlatayım dedim. ben de öpüyorum çok.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s