>dördüncü yıl partisi: şapka mecburidir!

>

bir 2 mayıs daha geldi çattı… gönül isterdi ki neolitik hanım’ın dördüncü yıl partisini bir kraliyet düğünü tadında yapalım, haftalar öncesinden yedi katlı, rengarenk makaronlarla süslü pastanın hazırlıkları başlasın, muhakkak ünlü bir tasarımcıdan giyeceğim kostümün hazırlıkları sır gibi saklansın, bir westminster kilisesi değilse de aya irini’de “finger food” kokteyl partisi düzenlensin. bütün hanım okurlarımız gösterişli şapkalarla avluya doluşsun, beyler smokinleri içinde jilet gibi… neyse, hayali bile eğlenceli diy mi? :) 

dördüncü yıl şerefine size bir “royal hats” galerisi hazırladım, sonunda da neolitik hanım’ın hikayesi var. 

neolitik hanım adı nereden geliyor?

simdi efenim, bu neolitik hanim ismi rudyard kipling’in “oylesine hikayeler (just so stories)” adli kitabindaki oykulerden birinden alinmistir. aslinda daha cok hayvanlarla ilgili matrak hikayelerin (leoparlar nasıl benekli oldu, gergedanların derisi nasıl burustu vs) bulundugu bu kitapta bir de “yazilan ilk mektubun” hikayesi anlatilir. detaylarini cok hatirlamamakla beraber, magarada yasayan bir neolitik beyin kaleme aldigi ilk mektuba (aslinda bir tur resim-mektuptur bu) neolitik hanimlarin tepkisi anlatilir. hem cook eskilerden bir hikaye oldugu, hem de kulaga hos geldigi icin sectim bu adi… eskilerde kalmis begenileri, degerleri olan, yasadigi zamanlardan hosnutsuz biri olarak daha munasibi olmazdi sanki…

Advertisements

12 thoughts on “>dördüncü yıl partisi: şapka mecburidir!

  1. >Dört sene mi olmuş? Daha dün gibi.. WordPress'ten Halid'i takip ediyordum, bir gün Halid bir yazısında "Öyle bir blog buldum ki anlatamam. Çok güzel ama hiçbirinize söylemeyeceğim, sadece bana kalacak, çatlayın da patlayın!" dedi. Allahım, kim bu? Nasıl olduğunu tam hatırlayamadım şimdi,sonunda bir şekilde o blogun Neolitik Hanım'ın blogu olduğu ortaya çıktı. Dördüncü yılında ben de sana dadanışımın hikayesini yad edeyim dedim Neocuğum. :)En başından beri keyifle takip ediyoruz efenim, elektra'ya katılıyorum, hep yaz, çok yaz. Sevgilerimle. P.S. Ben de kutlamaya bu şapkayla katılacağım. Çıkışta Badem'e hediye ederim hem, olmaz mı? http://www.emilyway.com/images/1700769xlderbyantiquewplumburgundy.jpg

  2. >neo,inanamadım bir an… dört yıldır tanışıyoruz, demek! vay be. halid'in seni sosyeteye takdimini çok net hatırlıyorum ben de:)"hiçbir şey değişmesin" senin için daha güzeli olmayacaksa. daha çok uzun yıllar yazarsın da biz de zevkle okumaya devam ederiz umarım.çok, çok sevgiler.

  3. >iyi dileklerinize, kutlama mesajlarınıza çok teşekkür ederim canım arkadaşlarım. buralarda olayım hep istiyorum ben de. şapkalara gelince, kimse birinciye talip olmadı, ben onu istiyorum ama mor rengi olsun :)sevgiler.

  4. >teşekkür ederim book and wine. blogu sonradan okumaya başlayanlar için neolitik hanımın hikayesini anlatmak iyi oldu.***ben de senin bloğunu zevkle okuyorum justine. izinden dönmüşsün, özlettin kendini, hemen okuyayım bakayım neler yazdın..ben de kucaklıyorum.

  5. >Biraz geç kalmış bir kutlama yazısı oldu :(((( Yazıların üzerinden seni çok sevdim Neo. Umarım birgün yüzyüze de tanışırız. Daha nice güzel yazılarını okumak dileğiyle. Sevgiler…

  6. >gamlı baykuş,çok teşekkür ederim. komşunla bi buluşma ayarlarsak o yakada, tanışırız tabiy, neden olmasın? ;)sevgiler.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s