durum raporu


genelde şu blogun başına oturduğumda aklımda bi şeyler olur. konu bellidir, ilk cümleler hemen yazılıverir. bu kez öyle olmadı, on dakka falan beyaz ekrana bakakaldım. arada bi portakallı çikolata attım ağzıma, şeker beyni çalıştırır hesabı ama pek de işe yaramadı. sonuç, “yazamayan yazar” temasıyla başlanan ve vasat olma yolunda hızla ilerleyen bir yazı, peh!

– uzun bi ara oldu, iş güç arttı, deprem oldu, insanların hayatları değişti, bir şey olmamış gibi yaşamaya devam edilemeyecek şartlar oluştu. deprem bölgesine yardım konusunda bilgi vermeyi amaçlayan bir blog kuruldu,  işe yarayacak bi şeyler yapayım diye oradaki arkadaşlara destek oldum. öyle ahım şahım olmayan word press bilgimin bu şekilde işe yaraması hoşuma gitti :)

– işler çok olunca daha az kitap okur, dizi ise neredeyse hiç izlemez hale geldim. çizgili bir atkı örmeye başlamıştım, o da ilerlemedi pek. günler bilgisayar başında geçti… geceler de yine ekran başında, kucağımda fosur fosur uyuyan badem’le… havalar soğuyalı beri kış moduna geçti, zamanının büyük bir kısmını uyuyarak geçiriyor bizimki.

– bugün çok güzel sonbahar fotoğrafları görünce düşündüm, en sevdiğim mevsim geldi geçiyor. bi yaprakları hışırdatarak ormanda yürümek, kestaneleri ceplere doldurmak, mis gibi soğuk havayı ciğerlere çekmek kısmet olmadı. bayramda eskişehire trenle gidersem pencereden görürüm artık…

– sevdiğim yazar yalçın tosun’un yeni öykü kitabı çıktı, “peruk gibi hüzünlü”. yine karanlık, tekinsiz bir ruh hali hakim. henüz bitmedi, belki bitince yazarım bloga. ilk kitabı” anneler, babalar ve ölümcül şeyler”i çok beğenmiştim.

– aa, az kalsın yazmayı unutuyordum, behzat ç’nin filmine gittim. pek sinema tadı yoktu ama özlemişiz karakterleri, takılmadım. herşeyi unutarak, aralarda gülerek birbuçuk saat geçirdim, iyi geldi. bir de kitabı (son hafriyat) tekrar okuma isteği uyandırdı bende.

– neolitik cephesinden haberler böyle, pek bi şey yok gördüğünüz üzere. daha manalı yazılarla dönerim inşallah :)

fotoğraflar şurdan: http://www.dailymail.co.uk/news/article-2055301/Stunning-shades-autumn-Unseasonably-warm-weather-brings-best-Britain.html

Advertisements

5 thoughts on “durum raporu

 1. arçil’le biz de izledik behzat ç’yi, dün dü galiba. günler birbirinin aynısı olunca karıştırıyorum artık iyice. diziden pek farkı yoktu. sinema olarak izlemek ayrıca bir keyif filan vermedi. patlamış mısır sevmiyoruz biz pek, tuzlu fıstık yiyerek izledik. çıkışta bir pastanede çay içtik, ve çok şükür eve döndük:)

  badem’e hürmetler.

 2. Sen yazıyı manasız bulmuş olsan da ben yaptığın destek işini kesinlikle manalı buluyorum, Neocum.
  Şu yaprak hışırdatarak ormanda yürüme faaliyetini benim de canım çook çekiyor. Mis gibi kokar, değil mi?
  :)

 3. pericim,

  aynen, bende sinema tadı bulamadım, genel kanı o yönde sanki. dizinin üzerine yatmışlar, cepten yemişler, halbuki öyle bir casting ve iyi bir romanla çok daha iyisi yapılabilirdi. olsun, behzat ç’nin olayı da bu zaten :) mükemmellik peşinde değiller. özlemişiz ama, dizi başlasa da izlesek. ben patlamış mısır severim, tuzlu fıstık da iyidir.

  badem’e hürmetlerini iletirim. tina’ya selamlar.

  ***

  ekmekçi kız,

  destek işi, temposu biraz azalsa da sürecek gibi, bakalım.

  ormana gidemiyoruz bari yıldız parkına filan gidelim. bi ağaç kokusu alırız.

 4. Destek vermiş olman ne güzel, ayrıca yazıyı da çok beğendim ben. Ben de tam yorumda bahsettiğin şeyi önerecektim. Şehir dışına çıkmak her zaman mümkün değil ama şu sıra Caddebostan sahil, Fenerbahçe Parkı, ne bileyim bütün parklar, korular falan öyle güzel ki…Dallarda narlar, ayvalar, iğdeler…1-2 saat ayırıp sonbaharın tadını çıkarmak lazım. Kestane görmedim ama at kestaneleriyle idare edicez artık napalım :)

 5. ışın,

  karşıya pek yolum düşmüyor, yıldız parkı yakın, üşenmezsem emirgan korusu da var. kestane derken zati at kestanesi demek istemiştim, eksik yazmışım. at kestanesi şans getirir diyollar, dogru mu aceba? :)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s