blog yazmaya bakışım (genel) – bilog 7. yaşına girerken

fotograf

 

“nooldu, hani geri dönmüştünüz neolitik hanım? düzenli yazacaktınız, seyahatler, kitaplar, filmler, şen maneviyat filan… ülke gündemi sizi de dağıttı diy mi? demek ki neymiş, “ben yaparım, ben ederim” havasına girince ‘pilan yapmayın pilan’ deniyormuş insana.  neyse üzerinize fazla varmayalım ama siz de arayı o kadar açmadan bir disipline oturtun canım şu yazma işini, bakın murakami’nin yazma ve koşma üzerine kitabını okudunuz, adam bazen tek satır yazamasa da her sabah masanın başına geçip belli bir vakit geçiriyormuş, siz de yapın şunu artık, biraz istikrar kuzum, yazmayı rutin haline getirin ki seversiniz rutin, düzenli şeyleri…”

evet, kendi kendime verdiğim bu tarihi ayardan sonra gelelim mevzuya, bloga en son şubat ayı sonunda yazmışım, bugün 2 mayıs! mardin yazısı vaadetmişim ama mardin’in üzerine bir de antakya’ya gittim utanmadan, dönüşte yazı mazı da yok tabiy. birkaç instagram karesi, bir-iki twit tamamdır. artık siz de “yazsana” demez oldunuz haklı olarak, mevsimden mevsime güncellenen blog mu olur? ben olsam ben de bırakırım, ühü :(

kışın başından beri memleket dağılan pazar yerlerine dönünce elim kolum kalkmaz oldu, hepimiz benzer ruh hallerindeydik gerçi, ben de bi türlü iki satır yazı yazamadım. mardin’i anlatacaktım bulıt bulıt, antakya’yı sonra ama kısmet…

bugün neolitik hanım’ın doğumgünü, yedi yıl önce “umarım blog, daha önce yarım bıraktığım şeylere benzemez de sürer” temennisiyle kısacık bir yazı yazarak başlamıştım. şimdi bir bloga başlasam ilk yazı etkili olsun, parlak bi giriş olsun diye uğraşırım gibi geliyor. sonra “neolitik hanım kimdir” diye yazmışım, “aslında bir kişiye yazılır herşey”, “boyacıköylü olma hikayem” vs. derken yazılar su gibi akmış. baktım 2007 mayısında hevesli gibi 18 yazı yazmışım, haziranda 20! şimdi her mevsim bir yazı olmak üzere dört yazıyla yılı kapatıyorum, peh!

Strawberry-Red-Velvet-Cupcakes1

öyle işte, doğumgününde neolitik hanım’ı yalnız bırakmayayım dedim, tatlı yemiyor bu ara ama bir minik cupcake olur, macaron olur alayım, ziyaret edeyim istedim. nice yıllara neolitik, yine yaz e mi?

not: fotoğrafı dün kandil vesilesiyle Aziz Mahmud Hüdai Hazretlerini ziyaret dönüşünde Üsküdar’da çektim. bilog yazmaya bir süredir fotoğraftaki arkadaş gibi baktığım doğrudur ama öyle olmasın istiyorum. bakalım…

 

Advertisements

9 thoughts on “blog yazmaya bakışım (genel) – bilog 7. yaşına girerken

 1. blogunuzun doğumgünü kutlu olsun sevgili neolitik hanımcığım, hep sürsün bu güzelim blog, “seyreltik”leşse bile :) hem zaten hepimize bi haller oldu. siz gene iyisiniz, meselâ bendeniz hepten boşladım zavallı bloglarımı…

 2. Neocum blogun doğumgünü demek, ne kadar güzel.
  Kaybetmeyelim birbirimizi, 7 yıllık bir dostluk var, çok kıymetli.
  Sevgiyle.

 3. blogunun doğum günü kutlu olsun neo!!! ilk okumaya başladığım bloglardan biriydi neolitik hanım, gerçi sen daha önceden yazmaya başlamışsın… gezmelerini, kitap listelerini, badem’le maceralarını, hac hikayelerini, hepsini severek okudum.
  ben ne zaman “tamam artık, bloga sık yazacağım bundan sonra” desem araya 2-3 ay zaman girdi, bu iş rejim yapma hikayesi gibi sanırım. ama bil ki biz okurların olarak buradayız:)
  neolitik hanım’a nice güzel yıllar!

 4. Metin Beyciğim,

  doğumgünü kutlaması için çok teşekkürler. ben de hep sürsün istiyorum blog, tembellik etmeden yazayım inşallah. siz de boşlamayın, bi yerden başlayın güncellemeye.

  ***

  jasmina,

  teşekkür ederim, bence de iyi ki yazdım :) sen de yaz artık, bi blog baharı yaşayalım/yaşatalım, olmaz mı?

  ***

  Serpilciğim,

  kaybetmeyelim gerçekten, 7 yıllık dostluk mühim ve kıymetli bir şey.

  ***

  gülçin,

  yazayım gene evet :) sevgiler.

  ***

  alkım,

  teşekkür ederim, yine severek okuyacağın yeni yazılar olur inşallah blogda. ben de senin blogunu, seyahat yazılarını çok severek okuyorum.

  rejim yapma benzetmesi süpermiş! “bu pazartesi bloga başlıyorum, kesin!” :)

  okurların hep orada olduğunu bilmek güzel. senin blogların da uzun ömürlü olsun inşallah.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s